Haberler

16/08/2018
Bizden Haberler & Etkinlikler
Lİghtmaster Exproof Ürünleri Aydınlatmaya Başladı

Saver Elegant Exproof ve Hector Exproof Tüm Testlerden Başarı ile Geçerek Satışa Sunuldu

Lightmaster AR-GE tasarım merkezinde tasarım ve üretim çalışmaları devam eden ve ALE Teknolojinin Exproof ürün ailesini oluşturan Saver Elegant Exproof ve Hector Exproof aydınlatma armatürlerinin üretimi tamamlanmış ve bütün testlerden başarı ile geçerek ATEX onay sertifikasyonunu almıştır.

Patlayıcı ortam ve patlayıcı ortamlarda kullanılan elektrik aletlerinin çıkardığı kıvılcım ve ark bu gibi ortamları tehlikeye düşürmekte ve istenmeyen durumların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle bu ortamların aydınlatılması içinde özel aydınlatma armatürleri gerekmektedir.

Bu ortamlarda çalışması için Lightmaster® mühendislerince ve uzman AR-GE ekibi tarafından tasarlanan Saver Elegant Exproof ve Hector Exproof, toz tutuşması ve patlama risklerinin bulunduğu, basınca dayanıklılık ve su/toz geçirmezlik ihtiyaçlarının olduğu tüm mahallerde kullanılmak üzere üretilmiştir.

Petrol Rafinerileri, Kimya ve Petrokimya Tesisleri, Offshore Tesisler Endüstriyel Tesis Çevre Bölgeleri ve Petrol Dolum Tesisleri gibi ATEX sertifikası olan birçok alanda güvenle kullanılması için ATEX yönetmeliklerine uygun olarak tasarlanan Lightmaster LED aydınlatma çözümlerinin sunduğu Limas markalı Saver Elegant Exproof ve Hector Exproof Armatürleri, Zone 2 ve Zone 22 tesisler için gerekli tüm testlerden geçmiş olup ATEX Uygunluk Belgesine sahiptir.

Exproof Armatür, Exproof Aydınlatma, ATEX Armatür, Exproof LED Aydınlatma, Patlayıcı Ortam Aydınlatması, Patlayıcı Ortam LED Aydınlatma