Uygulama Alanları

Fabrika ve Depo

Lightmaster® Türkiye'nin ekonomisine yön veren üreticilerimizin fabrika ve depolarındaki enerji ve aydınlatma maliyetlerini, işletmelere özel projelerle %80' e varan oranda azaltabilmektedir. Ürünlerimiz günde 24 saat kullanım koşullarında 10 yılı aşan ürün ömrü ile uzun yıllar bakım gerektirmeyerek operasyonel maliyetlerinizi minumuma indirmektedir.

100.000 saati aşan ürün ömrü (LM80-TM21 standartlarına göre) boyunca bakım ve değiştirme gerekli olmadığından bitmiş ürün atık problemi de yaşanmaz. Düşük güç tüketimi sayesinde CO2 salınımınız düşerken çevreci işletmeler listesindeki yerinizi almış ve bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış olursunuz. Endüstriyel aydınlatma, yüksek sıcaklık ve zorlu ortam koşullarından dolayı, aydınlatma armatürlerinin en zor koşullara maruz kaldığı ancak diğer taraftan da ürün arızalarının en az kabul edildiği uygulama alanlarından biridir. Bu şartları çok iyi bilen Lightmaster® mühendisleri; kısa yatırım geri dönüş süreleri için en yüksek verim, doğru ışık dağılımı, uzun ömür, kolay montaj ve düşük UGR ile aydınlatma konforunu en üst düzeyde tutmayı hedefleyerek çalışmalarına devam etmektedirler.
Ürün gruplarını inceleyin >

Sokak ve Otoyol

Sokaklar ve otoyollar bizi birbirimize bağlar. Acelemiz varken yollar çok uzun ve sıkıcı, bol vaktimiz varken kısa ve keyifli gelir. Bu yolculukları günün her saatinde ve her türlü hava durumunda yapmak zorunda kalabiliriz.

Otoyolda, varacağımız yere güvenli bir şekilde ulaşmak için doğru aydınlatma olmazsa olmazdır. İyi aydınlatma, güvenliğimizi sağlar, yolda bize kılavuzluk eder ve yönümüzü bulmamıza yardımcı olur, sevdiklerimize giden yolun daha keyifli geçmesini sağlar. Gece sürüş keyfini doğru aydınlatma ile yaşarız. Sokak-Otoyol aydınlatmasının kendine özgü özellikleri ve gereksinimleri vardır. Lightmaster® mühendisleri, 20W- 250W arasında değişen Roadmaster, Sentor ve Skyline ürünlerini, dünya çapında kabul gören ve en yeni standartlara göre çok farklı boyutlarda tasarladı. Bu standartlar, yol sınıfı ışık seviyesi ve homojenlik gereksinimleri, elektrik güvenlik yönergeleri, termal yönetim yönergeleri ve en iyi maliyet için verimlilik seviyeleri ile ilgili spesifikasyonları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Roadmaster ürünleri, birden fazla yol tipi ve yol sınıfı için standart ışık dağılımı çözümleri ile birlikte gelir. Ürünler TSE, CB ve ENEC belgelerine sahiptir.
Ürün gruplarını inceleyin >

Otopark, Park ve Bahçe

Artan nüfusla birlikte şehirlerde otopark, ortak yaşam alanı, park ve bahçelerin önemi giderek artmaktadır.

Bu tür mekânların doğru projelendirme ve doğru ürünlerle aydınlatılması şehirlerde insanların kendilerini daha güvenli ve rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

Sentor ve Roadmaster ürün aileleri uluslararası standartlara uygunluğu, uzun ömürleri ve estetik tasarımları ile projelerinizde doğru seçim olmayı sürdürüyor. DALI, 1-10V ve astronomik dim özellği bulunan ürünler akıllı ve sürdürülebilir şehirler için tasarlandı.
Ürün gruplarını inceleyin >

Büyük Alanlar

Lighmaster® firması, Ar-Ge ve aydınlatma mühendislerinin özellikle ışık kaynağı, soğutma ve optik tasarımı disiplinlerininde katetmiş oldukları mesafe sayesinde Dünya standartlarında büyük alan aydınlatma armatürlerini ulusal ve uluslararası sivil ve askeri alanlarda uygulama fırsatı bulabilmiştir. Özellikle spor sahaları, apronlar, limanlar ve büyük meydanlarda uygulama alanı bulan ürünler, global standartları karşılamaları, yüksek enerji tasarrufu sağlamaları, ve uzun yıllar arıza yaşamadan çalışabilmeleri sebebi ile Lightmaster® farkını bu alanda da göstermişlerdir.

Lightmaster® aydınlatma mühendisleri; spor, apron ve liman uygulamaları için proje aydınlatma tasarımını standartlara uygun şekilde yapıp; düzgünlük, kamaşma ve aydınlık seviyesini taahhüt etmekte, montaj detaylarını uygulamacı firmalar ile paylaşabilmekte ve gerektiğinde eksiksiz bir uygulama için süpervizörlük hizmeti de sunmaktadır.
Detay

Çok Sıcak Alanlar

Sanayinin her alanında en verimli, uzun ömürlü olan ve üst seviye aydınlatma konforu sunan Lightmaster®, çok fazla firmanın çözüm bulamadığı bir alanda en güvenli ve ispatlanmış çözüm olmanın gururunu yaşıyor. Özellikle demir-çelik, cam ve tekstil sektörlerinde fabrikaların üretim alanı sıcaklıkları kısmen ya da büyük oranda alışageldiğimiz sıcaklıkların çok üzerinde olabiliyor. Bu şartlar da standart aydınlatma armatürlerinin çok sık arızalanmasına sebep oluyor. Limas marka Elegant HOT armatürleri 800C'ye varan çalışma ortamı sıcaklığı ile bu problemi ortadan kaldırıyor.

Çok sıcak uygulamalar ile ilgili çok sayıda uygulama ve referansları satış mühendislerimizden talep edebilirsiniz.
Detay

Exproof Alanlar

Ex-proof, yani patlamaya karşı korumalı aydınlatma armatürleri, ortam koşullarından dolayı ark, yangın ve patlama riskinin yüksek olduğu alanlarda kullanılır. Söz konusu can güvenliği olduğunda tehlike içeren alanlarda kullanılan elektrikli malzemelerin alev almayacak ve patlamaya sebebiyet vermeyecek özellikte olması ve ekonomik etkenlerin ikincil önemde değerlendirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Başta enerji, petro-kimya, ilaç, maden, kâğıt gibi sektörlerde bu tip uygulamalara sıklıkla rastlamaktayız.                                                                                                                                                           

Limas® marka ex-proof ürünleri aydınlatma ihtiyacını; sertifikaları bulunan, performansı kanıtlanmış, kaliteli ve uzun ömürlü bir çözüm olarak karşılamaktadır. Standart ürünlerimizin yanı sıra, birçok müşterimizin geleneksel Ex-proof armatürlerinin güç ve ışık kaynağını ‘retrofit’ çözümler ile değiştirerek uygun bütçeli, belgeli ve uzun ömürlü çözümler sunmaktayız. Lightmaster® aydınlatma çözümleri patlayıcı açık ve kapalı alanlarda kullanılmak üzere Runner L Exproof, Saver Elegant Exproof ; dolum tesisleri için Hector ex-proof ve çevre aydınlatmaları için Roadmaster ex-proof ürün ailelerini sunmaktadır.

Ürün gruplarını inceleyin >

Eğitim Merkezleri

Dijitalleşen ve küreselleşen Dünya’da eğitim kurumları da ciddi bir değişimin içinden geçmektedir. Eğitim sistemi; öğrencilerin birbirleri ve Dünya ile daha çok etkileşimde olduğu, ortak projelerin yürütüldüğü, laboratuvarlarda uygulamalı öğrenme yönteminin daha çok kullanıldığı bir modele doğru dönüşmektedir. Okul ve üniversitelerin mimari planı, fonksiyonel ve estetik özellikleri de bu dönüşüme uyum sağlamak üzere değişmektedir. LED aydınlatma, operasyonel maliyetleri ve enerji tüketimini azaltmanın yanı sıra; konfor, ergonomi ve estetik ihtiyaçlarının Dünya standardında karşılanmasına olanak sağlamaktadır. Ana sınıfından doktora mezuniyetine kadar herkesin ortak ihtiyacı; konforlu, dinamik ve mutlu hissedebileceği, aydınlatmanın öğrencilerin konsantrasyon ve öğrenme süreçlerini olumlu etkileyeceği bir ortamdır.
Ürün gruplarını inceleyin >

Sağlık Merkezleri

Eskiden sadece ‘hastalanan kişilerin yattığı yer’ olarak görülen hastaneler artık, konforlu konaklama, yüksek standartlarda tıbbi müdahale ve hastanelerin marka imajını sergileyen binalar ve sağlık personeli için de rahat bir çalışma ortamı anlamına geliyor. Otomasyon ve LED armatürler ile desteklenmiş enerji verimliliği, düşük kamaşma ile aydınlatma konforu, yüksek ışık kalitesi ve doğru aydınlatma tasarımı aydınlatmayı mükemmel hale getirmenin vazgeçilmezleri arasındadır.

Sirkadiyen ritmi destekleyen, yumuşak ve konforlu bir atmosfer sağlayan ve doğru mekanda doğru miktar aydınlık seviyesi sunan aydınlatma sistemleri her modern hastanede olmalıdır. Çevre bilincinin gitgide artması gereken Dünyamız’da enerji verimliliği hem Dünya’ya karşı sorumluluk hem de ticari bir işletme olan hastanelerin elektrik tüketimlerini azaltmak açısından doğru bir seçimdir.
Detay

Temiz Odalar

Laboratuvar, sağlık, ilaç, gıda uygulamalarında ve hijyenin önemli olduğu tesislerde yüksek performanslı, temizlenmesi kolay, toza ve suya dayanıklı özel armatürlere ihtiyaç duyulmaktadır. Temiz odalar, havadaki partiküllerin çok düşük seviyelerde bulunduğu ve hava basıncının özel ekipmanlarla regüle ve kontrol edildiği alanlardır. Aydınlatmanın kritik olduğu bu alanlarda uzun yıllar boyunca bakım ihtiyacının en düşük seviyede olması gerekmektedir. Limas® temiz oda armatürleri, düşük kamaşma, standartlara uygun tasarım, uzun vadede tutarlı renk ve 60.000 saatin üzerindeki uzun ürün ömrü ile ilk tercihtir. Lightmaster® mühendisleri, standart tavan uygulamalarının yanı sıra özel tavan yapıları için de birçok özel antibakteriyel ürün geliştirmişlerdir.
Ürün gruplarını inceleyin >

Zincir Mağaza ve Marketler

Zincir mağaza ve marketler, yoğun hayat temposunda tüketicilerin günlük ve haftalık ihtiyaçlarını gidermek için sıkça uğradığı, son tüketici pazarının kalbinin attığı yerlerdir. Aynı zamanda tüketici alışkanlıklarını, trendleri ve karar verme mekanizmalarını gözlemlemek için çok iyi bir laboratuvar olan mağaza ve marketler günümüzde modern pazarlama teknikleri sayesinde farklılaşma yaratıp kendilerini rekabetçi kılıyorlar. Rekabet gücünü artırmak için doğru satış & pazarlama stratejisi, planlaması ve uygulamasının payı çok büyük. Tüketicinin kafasındaki marka bilinirlik ve imajını daima yukarıya taşımayı hedefleyen bu şirketler mağaza dışı pazarlama aktivitelerine yoğunlaşmakla birlikte, müşterinin ürün seçimini yaptığı ve sıcak satışın gerçekleştirdiği iç mekana da ciddi yatırım yapmaktadırlar.

Lightmaster® aydınlatma çözümleri ürünleri, müşterilerinin bu yatırımı ve operasyonel aydınlatma giderlerini minimum seviyelere çekmesine yardımcı olmakla birlikte, tüketicinin mağazada alışveriş yaparken, ürünün albenisini yükseltmeye, müşterinin homojen ve sağlıklı aydınlanmış bir ortamda alışveriş etmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra profesyonel aydınlatma uzmanlarınca farklı reyonlar için farklı renk ve aydınlatma efektleri vermesi için dizayn edilmiş Lightmaster® aydınlatma çözümleri Dünya standartlarına paralel olarak "uygulama alanına uygun aydınlatma efekti" çözüm paketini sunar.
Ürün gruplarını inceleyin >

AVM ve Showroomlar

Çağdaş tüketim eğilimlerine yön veren alışveriş merkezleri, günümüz kent hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu mekanlar, sadece alışveriş için ziyaret edilmemekte; eğlenme, yeme içme, boş vakit değerlendirme, bir araya gelme gibi birçok sosyal faaliyete de ev sahipliği yapmaktadır. Alışveriş merkezlerinin küresel mekan dili, doğru aydınlatma yardımı ile zamandan bağımsız, içe dönük bir tüketim ortamı yaratmak üzerine kurgulanır. Tüketici faaliyetlerini destekleyecek şekilde çoğu zaman bir hikaye ile beraber tasarlanan bu yapılar, profesyonel aydınlatma tasarımı ile desteklediğinde kullanıcılarına görsel açıdan konforlu ve keyif verici ortamlar sunar. Aydınlatma, yapının mimari özelliklerini ön plana çıkartmak, değişik işlevli bölümleri birbirine bağlamak, yönlendirmek, alışveriş merkezlerine özgü kimlik kazandırmak gibi önemli işlevleri yerine getirir.

Lightmaster LED aydınlatma çözümler alışveriş merkezlerini ve mağazaları dikkat çekici ve göz alıcı şekilde tasarlanmanıza yardımcı olur. Kamaşma kontrollü ürünlerimiz ile rahatlatıcı ve heyecan verici ortamlar oluşturarak, müşterilerinize uzun süreli bir alışveriş deneyimi sunmaktayız.

Ürün gruplarını inceleyin >

Ofis ve Çalışma Alanları

Günlük hayatımızın yaklaşık 10 saatini geçirdiğimiz çalışma alanlarında kendimizi rahat hissetmemiz daha verimli çalışmamız açısından çok önemlidir. Uzun çalışma saatleri boyunca konsantrasyonumuz bozulmadan verimli çalışmak çok zordur. Yoğun geçen günlerde bilgisayar başında geçirilen saatler, bitmek bilmeyen toplantılar, yanlış aydınlatılmış karanlık çalışma masaları, lambası patlamış günlerdir değiştirilmeyen aydınlatma ürünleri ve müşterilerimizin şirketimiz hakkında ilk izlenimlerini edindikleri yanlış aydınlatılmış bekleme ve toplantı salonları. Bütün bu etkenler sabah dinç ve zinde geldiğimiz ofisten öğlene doğru kaçma hissini tetikleyecek yorgunluk hissine sebep olabilir.

Lightmaster® aydınlatma çözümleri QUATRO™, LINERO™, BROSS™, ZUMA™, RECTOS™ ve LINERA™ ürün serileri estetik görüntüsü ile birlikte işletmenizde dengeli ve homojen ışık dağılımı sayesinde doğru aydınlatma çözümleri sunar. Doğru aydınlatılan dinamik ofislerde insanlar daha mutlu ve verimli saatler geçirmektedir.
Ürün gruplarını inceleyin >

Mimari

Işık, insanın mekânı kullanışında da önemli bir araç olarak nitelenebilmektedir. Mekânda çeşitli bölmelerin yaratılmasında, mekânın kişiselleştirilmesinde ve mahremiyetin belirtilmesinde de etkendir. Mimarlar başarılı çizimlerinden sonra ışıkla bu yapıtlarına nasıl hayat ve sıcaklık vereceklerini düşünmektedirler. Gerektiğinde küçük boyutlarda da kullanılabilmeleri ve uygulama kolaylıkları nedeniyle birçok mimari uygulamada LED mimarların ilk tercihi olmaya başlamıştır.

LiMAS® marka aydınlatma ürünleri kullanılarak aydınlatılan mekânlarda; LED'lerin gerçekçi rengini, renk çeşitliliğini, ışık yoğunluğunun kalitesini ve lenslerle ışığa yön verebilmenin sağladığı muhteşem izleri görmek mümkündür.
Ürün gruplarını inceleyin >

Kişisel Yaşam Alanları

İster yalnız yaşayalım ister başkalarıyla, evimiz bizim kişisel alanlarımızın bolca olduğu dolayısıyla en rahat olduğumuz ve en keyifli anları geçirdiğimiz mekanlardır. Evleri istediğimiz gibi dekore etmenin yanında isteğimiz doğrultusunda fonksiyonel olarak aydınlatabilmemiz çok önemlidir. Günün her saatinde değişik alanlarında ışık değerleri değişebilmektedir bu da yaptığımız günlük faaliyetleri zaman zaman etkileyebilmektedir. Lightmaster® aydınlatma çözüm ürünleri kullanarak küçük ışık oyunlarıyla evinizin atmosferini bir anda değiştirebilir, size özel alanlar yaratabilirsiniz.

Lightmaster® aydınlatma çözüm ürünleri esnek tasarımın yanında fonksiyonelliği sayesinde günün her saatinde yaptığınız faaliyetinin durumuna göre size en verimli aydınlatma çözümünü sunar.
Ürün gruplarını inceleyin >

Benzin İstasyonu

Benzin istasyonları, günün her saati işlek, her gün binlerce kişinin müşteri olarak geldiği, istasyon seçiminin bazen yolun güzergâhına göre bazen ise müşterinin artık oturmuş tüketim alışkanlığına göre yapıldığı yerlerdir. Taşımacılığın ve ulaşımın çok büyük bölümünün karayolları ile yapıldığı ülkemizde benzin istasyonları geçtiğimiz 10 yılda çok büyük değişimler göstermiş, markalaşmanın, kalite standartlarının ve müşteri memnuniyetin öne çıktığı yerler haline gelmiştir.

Günde en az 12 saat ışıkları yanan benzin istasyonları için aydınlatma müşterinin ilgisini çekmek, kaliteli ve güvenli hizmet vermek için önemli bir araç olduğu kadar; çok ciddi de bir operasyonel masraf kalemidir. Dünyada benzin istasyonu şirketleri artık sıkça bozulan, bir iki yılda ya da daha kısa sürelerde biten, düşük verimlilik oranları ile çalışan geleneksel aydınlatma sistemlerini, LED bazlı kanopiler ile değiştirmeye başlamıştır. Bu değişim hızlanarak ilerlemektedir. Değişim sayesinde iç ve dış mekân aydınlatmaları daha az tüketerek şirkete katkıda bulunmakta, doğru açı ve efekte sahip ve daha homojen ışık etkisi ile de şirketin marka imajını desteklemektedir.

Lightmaster® aydınlatma çözümlerinin sunduğu benzin istasyonu ürünleri hem iç hem de dış mekân aydınlatmasında size en doğru ürünleri sunmakla birlikte, ihtiyacınıza yönelik özel ürün tasarlama bilgi, beceri ve kapasitesine sahiptir.
Ürün gruplarını inceleyin >